Umělá inteligence a zobrazovací metody

Výzkum strojového učení v lékařských obrazových datech zaostával za podobnými pracemi na konvenčních snímcích ve viditelném spektru světla v důsledku zvýšené komplexnosti lékařských snímků a nedostatku dostupných velkých souborů anotovaných snímků.


Za účelem vyřešení tohoto omezení vědci na Stanfordu vytvářejí rozsáhlý zdroj klinického zobrazovacího výzkumu, který obsahuje de-identifikované verze všech ontologicky anotovaných a s genomickými idaty spojených snímků ze Stanfordské radiologie.
Data jsou spojená také s tkáňovými bankami a elektronickými kartami pacientů. Tato datová sada obsahuje 0,5 petabyte údajů o klinické radiologii, zahrnující 4,5 milionu studií a více než 1 miliardu snímků.
Širokým dlouhodobým cílem tohoto zdroje je dramaticky snížit chyby v diagnostických zobrazovacích zařízeních tím, že:
(1) usnadní reprodukovatelnost postupu prostřednictvím standardizace dat a algoritmů pro výzkum strojového učení,
(2) umožní pacientům účast na vědeckém projektu prostřednictvím dobrovolného poskytnutí jejich data pro tyto experimenty,
(3) podnítí inovace organizováním soutěží na klinicky ověřených sériích snímků a (4) rozšíří výsledná data vč. informačních nástrojů a algoritmů pro podporu rozhodování co nejširšímu vědeckému publiku.
Budeme zkoumat pokrok směrem k vytvoření Stanford Medical ImageNet, včetně podrobností o struktuře a obsahu databáze a nedávných výsledcích z "deep learning" experimentů na datech, která obsahuje.
Technologie rozšířené reality mění pravidla radiologie. Odborníci diskutují o úloze zobrazování při vytváření aplikací virtuální reality připravených ke změně medicíny. Přečtěte si více v novinkách (v angličtině) na stránkách RSNA.
Sdílet
C-CONCEPT

Chci získat ZDARMA:

 

Pošlete mi nabídku na:


Tip odborníka

Budiž světlo

Ne nejedná se o začátek výborného animovaného filmu Stvoření světa z roku 1957. Byť prvotní myšlenka je stejná.V dnešním článku se zaměříme totiž na...   celý článek

Nezapomeňte na pravidelné kontroly

Finance

Čas jsou peníze

Většina z nás ví, že čas jsou peníze. Čím dříve začnete vybavení využívat tím dříve se Vám investice vrátí. Navíc podmínky pro...   celý článek