Nezapomeňte na pravidelné kontroly

Stejně jako jsou povinné servisní prohlídky u motorových vozidel, je nutné provádět na svých zdravotnických přístrojích tzv. BTK - Bezpečnostně technické kontroly. Pravidelnost těchto kontrol zpravidla definuje výrobce v technické dokumentaci k přístroji. Pokud však není uvedeno jinak, je pro zdravotnické přístroje interval stanoven nejčastěji na 1 rok. V ČR povinnost provádění BTK definuje zákon 123/2000 Sb a na jeho dodržování dohlíží SÚKL. Pravidelné kontroly navíc zvyšují životnost výrobků a zajišťují ochranu personálu pro práci s nimi.

Velmi doporučovány jsou také garanční prohlídky. Např. častá práce s rameny přístrojů intraorálních rentgenů vyžaduje pravidelné kontroly stability, digitální RVG systémy zvyšují zátěž počítačové techniky, jejichž kontrola, zálohování, upgrady softwarů jsou v dnešní době nutností. U panoramatických přístrojů či CT je vyžadována hlavně pravidelná kontrola mechanických rotačních součástí pro dosažení dlouhodobé životnosti.

Pro objednání BTK kontaktujte Vašeho dodavatele nebo naše specialisty. Pouze řádně vyškolený technický personál s požadovaným vybavením je oprávněn tyto kontroly vykonávat. Díky včasné kontrole se můžete vyhnout případným pozdějším nákladům na opravu či sankcním ze strany úřadů. Zařízení, které denně používáte bylo investicí, o kterou doporučujeme pravidelně pečovat.

Jan Wojciuch – technický konsultant

  • Jan Wojciuch – CAMOSCI CZECH s.r.o.
Sdílet
Budiž světlo
NewTom

Chci získat ZDARMA:

 

Pošlete mi nabídku na:


Tip odborníka

Budiž světlo

Ne nejedná se o začátek výborného animovaného filmu Stvoření světa z roku 1957. Byť prvotní myšlenka je stejná.V dnešním článku se zaměříme totiž na...   celý článek

Nezapomeňte na pravidelné kontroly

Finance

Čas jsou peníze

Většina z nás ví, že čas jsou peníze. Čím dříve začnete vybavení využívat tím dříve se Vám investice vrátí. Navíc podmínky pro...   celý článek