Ergonomické židličky BQE. Nejen k mikroskopům ideální!

Rozdíly mezi tradičními židlemi a ergonomickými židlemi BQE(uživatelský a zdravotní komfort):

Tradiční/klasické židle - úhel sezení cca 90°(Časté problémy se zády)
• Vyšší zatížení meziobratlových plotének
• Posunutá poloha - "kulatá" záda
• Nevyžaduje žádnou práci svalů
• Pánev je nakloněna dozadu
• Sedák bývá často kulatý


Ergonomické židle BQE - úhel sezení 100°-120°(Prevence bolestí zad)
• Menší zatížení meziobratlových plotének
• Vzpřímené sezení
• Zapojuje práci svalů
• Pánev je nakloněna dopředu
• Sedák je vytvarovám do formy sedla a má trojúhelníkový tvarCorrectSit™ je ergonomická židle pro celý dentální tým, v kombinaci s nastavitelnými područkami je ideální pro práci s dentálním mikroskopem. Koncepce židle umožňuje snadné individuální nastavení všech parametrů bez omezení výšky nebo váhy uživatele.
Sedák
Trojúhelníkový sedák židle CorrectSit™ s vyšší pozicí při sezení a umístěním kolen pod úrovní kyčlí umožňuje intuitivně pracovat ve správné pozici se vzpřímenými zády a poskytuje velmi vysoký komfort sezení. Sedák je vybaven nastavitelným sklopným mechanismem, který umožňuje jeho naklonění do libovolné polohy a střídání aktivního a pasivního sezení.
Bederní opěrka
Židle CorrectSit™ je navržena tak, aby předcházela případným potížím způsobeným nesprávným sezením. Bederní opěrka poskytuje výbornou podporu dolní části zad, maximální volnost pohybu a umožňuje dlouhodobé komfortní sezení s kvalitní podporou v dolní i střední části páteře.
Možnosti individuálního nastavení
Polohovací systém židle CorrectSit™ umožňuje nastavení výšky a náklonu sedáku, hloubky bederní opěrky (tlak opěrky na záda) a výšky bederní opěrky.
Příslušenství
Pro práci s mikroskopem doporučujeme CorrectSit™ rozšířit o komfortní oboustranné područky BQE02 - teleskopické opěrky s nastavitelnou výškou, hloubkou (vzdálenost od sebe) a jsou otočné kolem své osy. Pro oporu a změnu polohy nohou je možné židli vybavit výškově nastavitelnou kruhovou podpěrou pro nohy Foot-Ring.
Barevné provedení
Židle je dostupná v široké škále barev nebo barevných kombinací s kvalitním a snadno čistitelným povrchem ze syntetické kůže.
O BQE
Back Quality Ergonomics založil v roce 1988 holandský fyzioterapeut Ernst Haaksma původně jako tréninkové a poradenské centrum pro problémy s páteří. Koncepce židlí je založena na odborném lékařském zázemí a dlouholetých zkušenostech ve vývoji špičkových ergonomických řešení. BQE se sídlem v Haagu dnes úspěšně působí ve více než 30 zemích světa, je členem Holandské ergonomické společnosti a při výrobě židlí dodržuje přísné mezinárodní standardy pro prevenci problémů s páteří.

Popis Datum Ke stažení
BQE_CorrectSit_CZ 04.10.2017, 18:28 PDF (4,06 MB)
Sdílet
C-CONCEPT

Chci získat ZDARMA:

 

Pošlete mi nabídku na:


Tip odborníka

Budiž světlo

Ne nejedná se o začátek výborného animovaného filmu Stvoření světa z roku 1957. Byť prvotní myšlenka je stejná.V dnešním článku se zaměříme totiž na...   celý článek

Nezapomeňte na pravidelné kontroly

Finance

Čas jsou peníze

Většina z nás ví, že čas jsou peníze. Čím dříve začnete vybavení využívat tím dříve se Vám investice vrátí. Navíc podmínky pro...   celý článek